Warszawa 4-5 III 2017

Zapraszamy na największą w Polsce (i jedną z największych w Europie), dwudniową, Giełdę Biżuterii i Minerałów – Warsaw Mineral Expo. Targi odbędą się w pięknych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki.

Impreza Warsaw Mineral Expo ma bogatą ponad dwudziestopięcioletnią tradycję, odbywa się w Warszawie a jej powierzchnia to 8000 m2. Imprezę odwiedza corocznie blisko 20 000 osób z całej Europy. Są na niej obecne największe firmy z branży jubilersko- mineralogicznej, łącznie ponad czterystu wystawców. Swoją obecnością zaszczycają nas ambasadorzy wielu państw, gwiazdy z pierwszych stron gazet, telewizja, opiniotwórczy dziennikarze.

Asortyment:
Ponad 400 wystawców z całego świata, piękna biżuteria, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne, wyjątkowe wyroby jubilerskie, hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy, artyści, kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki, korale, półprodukty do tworzenia biżuterii…

Atrakcje:

Prezentacja sztuki ręcznego wykonywania biżuterii na żywo – techniki złotnicze od zawsze były pilnie strzeżonymi tajemnicami każdego mistrza tego fachu, za każdym wyrobem kryła się perfekcyjna znajomość rzemiosła, zdolności artystyczne oraz indywidualne podejście złotnika. Obecnie rynek jubilerski zdominowany został przez ozdoby wykonywane masowo, natomiast ręcznie wykonywana biżuteria szlachetna jest wielką rzadkością. Specjalnie dla Was krakowska pracownia jubilerska Arlekin wykona pokaz ręcznego tworzenia biżuterii w oparciu o tradycyjne techniki złotnicze takie jak topienie, walcowanie, wycinanie, piłowanie, grawerowanie oraz oprawa kamieni.
Pokazy odbędą się w sobotę i niedzielę o godz. 11:00 i 14:00.
Po każdym z pokazów firma Arlekin przeprowadzi losowanie atrakcyjnych nagród dla uczestników.

Strefa projektanta

Wystawa specjalna – prezentowana będzie jedna z najlepiej zachowanych w Europie czaszek Mamuta włochatego (Mammuthus primigenius). Czaszka należała do dorosłego samca w wieku około 35-40 lat. Okaz wraz z żuchwą waży 170 kg, pochodzi z terenów południowej Polski z osadów górnego plejstocenu i datowany jest na około 30 tys. lat.

Geolandia – na Giełdzie będzie dostępne miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Pod profesjonalną opieką pedagogiczną najmłodsi będą uczyć się rysować minerały, poszukają cennych „skarbów” w piaskownicach czy stworzą modele skamieniałości. Rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie zwiedzać Giełdę.

Konkurs – kolejny raz, wszyscy zwiedzający będą mogli wziąć udział w losowaniu wysokiej klasy zestawu biżuterii.

Katalog i plan WYSTAWCÓW Warsaw Mineral Expo 2017 KLIKNIJ W NAZWĘ

Bilety (do kupienia na targach):

normalny 15 zł
ulgowy (dla osób poniżej 18 roku życia i emerytów) 10 zł
rodzinne (dwójka dorosłych i dowolna ilość dzieci) 35 zł

Kontakt: gielda@mineraly.waw.pl

4-5 III 2017, godz. 10.00-18.00. Giełda odbywa się w centrum Warszawy, Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1, 00-901 Warszawa

Info dla wystawców: gielda@mineraly.waw.pl
Info dla mediów: biuro@mineraly.waw.pl

COPYRIGHT 2012 MINERALY.WAW.PL | PROJEKT UAU PROJECT